Horváth Mária


Képek

Biográfia

Két dunántúli kis faluban, Erdősmecskén és Véménden nőttem fel, ahol egészséges és harmonikus életszemléletet kaptam útravalóul. A művészetek fontossága Pécsett érintett meg. Ez volt három fontos helyszíne életemnek, de már régóta kecskemétinek érzem magam. Animációs filmrendező vagyok, a Kecskeméti Filmstúdió alapító tagja. Szerzői filmjeim – sok elismerést hozva – bejárták a világot. Évtizedekig a Magyar népmesék sorozat egyik rendezője voltam, bábszínházi tervezőként is sok szép feladatot kaptam. Terveztem emblémákat, plakátokat, illusztráltam mesekönyveket, tankönyveket. „Jót s jól – ebben áll a nagy titok” – int Kazinczy! – Az ember meg tűnődik, fürkészi a titkot, aztán valamit gondol, aztán valamit csinál, aztán lesz belőle valami: vagy rajz, vagy könyv, vagy bábszínház, vagy papírmasékép, vagy film.



Filmográfia

Király kis Miklós (1979) Magyar népmesék 2.
A királykisasszony jegyei (1979) Magyar népmesék 2.
Fesztiválok:
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2010 / Szlovákia (Panoráma program)
Egyszemű, kétszemű, háromszemű (1979) Magyar népmesék 2.
Az éjszaka csodái (1982)
Fesztiválok:
- Ottawai Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 1983 / Kanada (Kategória 2. díj)
- Flying Broom Női Filmfesztivál 2002 / Törökország (Retrospektív program)
- Ráday SOHO FilmÉSfesztivál 2002 / Magyarország (Panoráma program)
- Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Film és Videó Fesztivál, 2005 / Irán (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
Ajtó 8 (1983) Ajtó
Fesztiválok:
- Krakkói Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 1984 / Lengyelország (Különdíj)
- Cannes 1984 / Franciaország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmszemle 1985 / Magyarország (Mozi rövidfilmek díja)
- Flying Broom Női Filmfesztivál 2002 / Törökország (Retrospektív program)
- Big Cartoon Festival 2008 / Oroszország (Retrospektív program)
- Common Past, Shared Future Film Festival 2011 / Egyiptom (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
Ajtó 9 (1983) Ajtó
Fesztiválok:
- Common Past, Shared Future Film Festival 2011 / Egyiptom (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Stuttgarti Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2012 / Németország (Panoráma program)
Holló Jankó (1984) Magyar népmesék 3.
A szegény ember szőlője (1984) Magyar népmesék 3.
Az 1. Kecskeméti Animációs Filmszemle szignálfilmje (1985)
Fesztiválok:
- Espinhoi Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 1986 / Portugália (A zsűri különdíja)
- Hamilton Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 1986 / Kanada (1. díj a reklámkategóriában)
Ajtó 2 (Egyszer hopp) (1987) Ajtó
Ajtó 3 (Kint-bent) (1987) Ajtó
Fesztiválok:
- Big Cartoon Festival 2008 / Oroszország (Retrospektív program)
- Common Past, Shared Future Film Festival 2011 / Egyiptom (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Párizsi Magyar Intézet - Magyar Program 2012 / Franciaország (Egyéb program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
A 2. Kecskeméti Animációs Filmszemle szignálfilmje (1988)
A mezei nyúl és a sündisznó (1989) Magyar népmesék 4.
Fesztiválok:
- Flying Broom Női Filmfesztivál 2002 / Törökország (Retrospektív program)
Az állatok beszéde (1989) Magyar népmesék 4.
A hét kecskegida (1989) Magyar népmesék 4.
A hólyag, a szalmaszál és a tüzes üszök (1989) Magyar népmesék 4.
Pirosmalac (1989) Magyar népmesék 4.
Kecskekatonaság (1989) Magyar népmesék 4.
Pelikánmadár (1990) Magyar népmesék 4.
A gazdag ember három fia (1990) Magyar népmesék 4.
A király kenyere (1990) Magyar népmesék 4.
A bugyuta ember (1990) Magyar népmesék 4.
A béka, a kolbász és az egér (1990) Magyar népmesék 4.
A medve és a macska (1990) Magyar népmesék 4.
A szegény ember kilenc tyúkja, kakasa (1990) Magyar népmesék 4.
Zöldfa utca 66. (1992)
Fesztiválok:
- Espinhoi Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 1992 / Portugália (Kategória 1. díj )
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 1993 / Magyarország (A zsűri különdíja )
- CARTOON - Európai Animációs Szövetség 1993 / Belgium (Európa 16 legjobb animációs filmje közé jelölve)
- Flying Broom Női Filmfesztivál 2002 / Törökország (Retrospektív program)
- CICDAF 2006 / Kína (Információs program)
- Common Past, Shared Future Film Festival 2011 / Egyiptom (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Se-Ma-For Filmfesztivál 2011 / Lengyelország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
- Fest Anča 2017 / Szlovákia (Panoráma program)
A 3. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál szignálfilmje (1993)
A katona szerencséje (1995) Magyar népmesék 5.
Koplaló Mátyás (1995) Magyar népmesék 5.
Prücsök (1995) Magyar népmesék 5.
A halhatatlanságra vágyó királyfi (1995) Magyar népmesék 5.
A pityke és a kökény (1995) Magyar népmesék 5.
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 1996 / Magyarország (A legjobb sorozat díja televíziós kategóriában)
- P'Art Mozi 2012 / Magyarország (Egyéb program)
A királykisasszony cipője (1995) Magyar népmesék 5.
A 4. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál szignálfilmje (1996)
Kis emberek dalai (1997)
Fesztiválok:
- RETINA 98' / Magyarország (A legjobb animációs munka díja)
- Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Film és Videó Fesztivál, 2005 / Irán (Panoráma program)
Az 5. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál szignálfilmje (1999)
Állóképek „Rajzok egy élet tájairól” (2000)
Fesztiválok:
- Nemzetközi Film- és Videófesztivál 2000 / Magyarország (Sellye Város díja)
- Alter-Native 2001 / Románia (A bukaresti DaKino Alapítvány díja)
- Flying Broom Női Filmfesztivál 2002 / Törökország (Retrospektív program)
- Animafest 2002 / Horvátország (Verseny program)
- Hiroshima 2002 / Japán (Panoráma program)
- Ráday SOHO FilmÉSfesztivál 2002 / Magyarország (Panoráma program)
- Nemzetközi Természetfilm Fesztivál 2002 / Oroszország (A zsűri különdíja)
- PISAF Puchon Nemzetközi Animációs Diákfilm Fesztivál 2002 / Dél-Korea (Panoráma program)
- Pisanima 2003 / Olaszország (Panoráma program)
- Etiuda & Anima 2008 / Lengyelország (Információs program)
- ORTT 2009 / Magyarország (Egyéb program)
- Magyar Filmhét - Tuniszi Kulturális Központ 2011 / Tunézia (Egyéb program)
- Common Past, Shared Future Film Festival 2011 / Egyiptom (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Őszi Magyar Filmszemle 2012 / Lengyelország (Egyéb program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
A kékfestőinas (2002) Magyar népmesék 6.
Hetet egy csapásra (2002) Magyar népmesék 6.
Az aranyszőrű bárány (2002) Magyar népmesék 6.
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2002 / Magyarország (Tv-sorozatok különdíja)
- Annecy 2003 / Franciaország (Verseny program)
- MAPvidéo / Rencontres Audiovisuelles 2004 / Franciaország (Verseny program)
- Anima Mundi 2004 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2004 / Japán (Információs program)
- CICDAF 2004 / Kína (Verseny program)
- Balkanima 2004 / Szerbia-Montenegro (Verseny program)
- Kairói Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál 2005 / Egyiptom (Információs program)
A kerek kő (2002) Magyar népmesék 6.
A kővé vált királyfi (2002) Magyar népmesék 6.
Fesztiválok:
- Hida Nemzetközi Animációs Népmese Fesztivál 2004 / Japán (A zsűri különdíja)
A szegény ember meg a lova (2002) Magyar népmesék 6.
Angyalbárányok (2002) Magyar népmesék 6.
A bűbájos lakat (2002) Magyar népmesék 6.
Cerceruska (2002) Magyar népmesék 6.
Fesztiválok:
- Anima Mundi 2004 / Brazília (Verseny program)
- Cartoon Club 2004 / Olaszország (Verseny program)
- CICDAF 2004 / Kína (A zsűri különdíja)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2005 / Irán (Verseny program)
Mesél a kő (2004)
Fesztiválok:
- Cartoon Club 2004 / Olaszország (Verseny program)
- CICDAF 2004 / Kína (Verseny program)
- Balkanima 2004 / Szerbia-Montenegro (Verseny program)
- Magyar Filmszemle 2005 / Magyarország (Információs program)
- Kairói Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál 2005 / Egyiptom (Verseny program)
- Lenolafilmfestival 2005 / Olaszország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2005 / Magyarország (Verseny program)
- Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Film és Videó Fesztivál, 2005 / Irán (Panoráma program)
- Pécsi Mozgókép Fesztivál 2005 / Magyarország (Verseny program)
- Bázis Filmfesztivál 2006 / Magyarország (Egyéb program)
- Buszani Nemzetközi Kölyök Fesztivál 2006 / Dél-Korea (Egyéb program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- WRO Art Center 2010 / Lengyelország (Egyéb program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
A háromágú tölgyfa tündére (2005) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
Gyöngyvirág Palkó (2005) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2005 / Magyarország (Verseny program)
- CICDAF 2005 / Kína (A zsűri különdíja)
- Hida Nemzetközi Animációs Népmese Fesztivál 2006 / Japán (Információs program)
- FIFEJ 2006 / Tunézia (Verseny program)
- Cartoons on the Bay 2006 / Olaszország (Verseny program)
- Buszani Nemzetközi Kölyök Fesztivál 2006 / Dél-Korea (Egyéb program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Információs program)
- Aye Aye Filmfesztivál 2006 / Franciaország (Információs program)
- Goyangi Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2006 / Korea (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2006 / Szlovákia (Verseny program)
- NAFF Neumi Animációs Filmfesztivál 2007 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
Hogyan telt a gyermekkorom (2007) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2007 / Magyarország (A televíziós sorozat kategória díja, felnőtt közönség díja és a gyerekzsűri díja)
- PolifilmFest 2007 / Magyarország (Egyéb program)
- Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2008 / USA (Animációs tv produkció kategória díja)
- New York-i Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / USA (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- New York-i Magyar Kulturális Központ 2011 / USA (Egyéb program)
- New York-i Magyar Kulturális Központ - Magyar program 2011 / USA (Egyéb program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
A kiskondás (2007) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- SICAF 2008 / Dél-Korea (Verseny program)
- Animafest 2008 / Horvátország (Verseny program)
- Anima Mundi 2008 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2008 / Japán (Panoráma program)
- Buszani Nemzetközi Kölyök Fesztivál 2008 / Dél-Korea (Panoráma program)
- CICDAF 2008 / Kína (Verseny program)
- Balkanima 2008 / Szerbia (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2008 / Szlovákia (Verseny program)
- Tindirindis 2008 / Litvánia (Verseny program)
- Roshd Nemzetközi Filmfesztivál 2008 / Irán (Verseny program)
- Seattle-i Gyerekfilm Fesztivál 2009 / USA (Panoráma program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2009 / Magyarország (Kecskeméti Televízió közönségdíja)
- P'Art Mozi 2010 / Magyarország (Egyéb program)
- CICAF 2010 / Kína (Panoráma program)
- InDPanda Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2010 / Hongkong (Verseny program)
- AniFestROZAFA 2010 / Albánia (Verseny program)
- Sala Parpalló of Valencia 2010 / Spanyolország (Egyéb program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
A kékruhás kislány története (2007)
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2007 / Magyarország (A legjobb zene különdíja)
- Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Magyar Filmszemle 2008 / Magyarország (Információs program)
- CMS Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2009 / India (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
Marci és az elátkozott királylány (2008) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Kairói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2010 / Egyiptom (Verseny program)
- Cartoons on the Bay 2010 / Olaszország (Verseny program)
- Zlin-i Filmfesztivál 2010 / Csehország (Verseny program)
- Animafest 2010 / Horvátország (Verseny program)
- Anima Mundi 2010 / Brazília (Verseny program)
- SICAF 2010 / Dél-Korea (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2010 / Szlovákia (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2010 / USA (Verseny program)
- Tindirindis 2010 / Litvánia (Verseny program)
- CICDAF 2010 / Kína (Verseny program)
- BAMKids Gyerekfilm Fesztivál 2011 / USA (Verseny program)
- Children's Cinema Festival 2011 / Brazília (Egyéb program)
- Martha's Vineyard Filmfesztivál 2011 / USA (Egyéb program)
Vacskamati virágja (2010) A Négyszögletű Kerek Erdő
Fesztiválok:
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Zlin-i Filmfesztivál 2011 / Csehország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2011 / Magyarország (Verseny program)
- Film Festival della Lessinia 2011 / Olaszország (Verseny program)
- Auburn Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági Filmfesztivál 2011 / Ausztrália (Verseny program)
- BFI London Filmfesztivál 2011 / Anglia (Verseny program)
- Sichuan TV Fesztivál 2011 / Kína (Verseny program)
- Magyar Filmszemle 2012 / Magyarország (Panoráma program)
- San Diego-i Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2012 / USA (Panoráma program)
- Filmtettfeszt 2012 / Románia (Panoráma program)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2013 / Irán (Arany díj a legjobb gyermek és ifjúsági témájú animációs filmért)
- Tisza Mozi 2016 / Magyarország (Egyéb program)
Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack (2011) Magyar népmesék 8.
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2011 / Magyarország (Tv-sorozat kategória díja és közönségdíj)
- Zlín-i Filmfesztivál 2012 / Csehország (Verseny program)
- Anima Mundi 2012 / Brazília (Verseny program)
- SICAF 2012 / Dél-Korea (Verseny program)
- CICDAF 2012 / Kína (Verseny program)
- Balkanima 2012 / Szerbia (Verseny program)
- Filmtettfeszt 2012 / Románia (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2012 / Szlovákia (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2012 / USA (Verseny program)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2013 / Irán (Verseny program)
- Martha's Vineyard Filmfesztivál 2013 / USA (Panoráma program)
- Anima Mundi 2013 / Brazília (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
A szegény ember és a kutyacska (2011) Magyar népmesék 8.
Fesztiválok:
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Anima Mundi 2011 / Brazília (Verseny program)
- SICAF 2011 / Dél-Korea (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyermekfilm Fesztivál 2011 / USA (Verseny program)
- Tindirindis 2011 / Litvánia (Verseny program)
- Kairói Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál 2012 / Egyiptom (Verseny program)
- Martha's Vineyard Filmfesztivál 2012 / USA (Panoráma program)
- San Diego-i Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2012 / USA (Panoráma program)
- San Diego-i Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2012 / USA (Panoráma program)
- BAMKids Gyerekfilm Fesztivál 2013 / USA (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
A kőszívű ember (2011) Magyar népmesék 8.
Mészáros Gyuri (2011) Magyar népmesék 8.
A rest legényről (2011) Magyar népmesék 8.
Fesztiválok:
- Magyar Filmszemle 2012 / Magyarország (Panoráma program)
- Zlin-i Filmfesztivál 2013 / Csehország (Verseny program)
- Zlín-i Filmfesztivál 2013 / Csehország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (Verseny program)
- Anima Mundi 2013 / Brazília (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
- Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági Filmfesztivál 2014 / Örményország (Verseny program)
Maminti, a kicsi zöld tündér (2013) A Négyszögletű Kerek Erdő
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (A 3D kategória díja)
- CICDAF 2013 / Kína (A legjobb külföldi televíziós programért járó nagydíj)
- Stuttgarti Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2014 / Németország (program_ program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (A legjobb visegrádi film díja)
- Magyar Filmhét 2014 / Magyarország (Verseny program)
- Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál 2014 / USA (Panoráma program)
- Cartoons on the Bay 2015 / Olaszország (Panoráma program)
- Story Center 2015 / Taiwan (Egyéb program)
- Tisza Mozi 2016 / Magyarország (Egyéb program)
A cigányasszony meg az ördög (2014) Cigánymesék
Fesztiválok:
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2014 / Szlovákia (Panoráma program)
- Magyar Filmhét 2014 / Magyarország (Verseny program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál 2014 / Magyarország (Verseny program)
- Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál 2014 / USA (Verseny program)
- Cartoons on the Bay 2015 / Olaszország (A tv-sorozatok fiataloknak kategória díja és a legjobb zenének járó különdíj)
- Mediawave 2015 / Magyarország (Verseny program)
- SICAF 2015 / Dél-Korea (Verseny program)
- Annecy 2015 / Franciaország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2015 / Magyarország (Információs program)
- Hiroshima 2016 / Japán (Panoráma program)
- MANUS őrkői cigánytalálkozó 2016 / Románia (Egyéb program)
- Romani Film Fest 2016 / Magyarország (Egyéb program)
- Ake Dikhea? Festival of Romani Film / Németország (Verseny program)
Szörnyeteg Lajos, jaj de álmos (2015) A Négyszögletű Kerek Erdő
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2015 / Magyarország (Verseny program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2015 / USA (Verseny program)
- Magyar Filmhét 2016 / Magyarország (Verseny program)
- Tisza Mozi 2016 / Magyarország (Egyéb program)
- Zlín-i Filmfesztivál 2016 / Csehország (Panoráma program)
- Xiameni Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2016 / Kína (Verseny program)
Káló, a cigánylegény (2015) Cigánymesék
Fesztiválok:
- Magyar Filmhét 2017 / Magyarország (Verseny program)
- MANUS őrkői cigánytalálkozó 2016 / Románia (Egyéb program)
- Romani Film Fest 2016 / Magyarország (Egyéb program)
- Mediawave 2017 / Magyarország (Verseny program)
- Vintage Nemzetközi Filmfesztivál 2018 / India (Verseny program)
Doja a cigánytündér (2015) Cigánymesék
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2015 / Magyarország (A 3D kategória díja és a Magyarországi Evangélikus Egyház Evangélikus Diakónia különdíja)
- Mediawave 2016 / Magyarország (Verseny program)
- Zlín-i Filmfesztivál 2016 / Csehország (Panoráma program)
- SICAF 2016 / Dél-Korea (Verseny program)
- Seoul Guro Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2016 / Dél-Korea (Verseny program)
- Nemzetközi Népismereti Filmszemle 2016 / Románia (1. díj)
- MANUS őrkői cigánytalálkozó 2016 / Románia (Egyéb program)
- Romani Film Fest 2016 / Magyarország (Egyéb program)
- Chicagói Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2016 / USA (Verseny program)
- Cinanima 2016 / Portugália (Verseny program)
- Rolling Filmfesztivál 2021 / Koszovó (Panoráma program)
Tilos a bukfenc (2017) A Négyszögletű Kerek Erdő
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2017 / Magyarország (Kecskeméti Média Centrum közönségdíja)
- Lakiteleki Filmszemle 2017 / Magyarország (Verseny program)
Hogyan lett az ember (2017) Cigánymesék
Fesztiválok:
- Nemzetközi Népismereti Filmszemle 2017 / Románia (2. díj)
- Lakiteleki Filmszemle 2017 / Magyarország (A Petőfi Népe különdíja)
- Cartoons on the Bay 2018 / Olaszország (Panoráma program)
- Animafest 2018 / Horvátország (Verseny program)
- Hiroshima 2018 / Japán (Panoráma program)
- Hét Domb Filmfesztivál 2018 / Magyarország (1. díj)
- Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál 2018 / Magyarország (2. díj (megosztva))
- Alter-Native 2018 / Románia (Verseny program)
- Ake Dikhea? Festival of Romani Film / Németország (Verseny program)
- Cinemira Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2019 / Magyarország (Arany Mókus-díj)
A 13. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál szignálfilmje (2017)
Csúnya Borka (2019) Cigánymesék
Fesztiválok:
- Cinemira Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2020 / Magyarország (Verseny program)
- Hiroshima 2020 / Japán (Panoráma program)
- Banjaluka 2020 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- Cartoons on the Bay 2020 / Olaszország (Információs program)
Valaha madarak voltunk (2020) Cigánymesék
Fesztiválok:
- Anibar 2021 / Koszovó (Verseny program)

Ez az oldal cookie-kat használ. Ha az oldalon böngészik, akkor elfogadja, hogy a személyre szabott, maradéktalan minőségű tartalom érdekében az oldal cookie-k segítségét vegye igénybe. További információk Értem