Ulrich Gábor


Képek

Biográfia

ULRICH Gábor Balázs Béla-díjas animációsfilm-rendező, képzőművész, művészeti pedagógus. Elsősorban organikus alapú, kísérleti műveket készít. Szerzői filmjeit több, mint harminc ország filmfesztiváljai válogatták be versenyprogramjukba. Számos hazai és külföldi díjat kapott. Vezetőségi tagja a Magyar Filmművészek Szövetsége Animációs Szakosztályának.

Filmográfia

Idegen test (2002)
Fesztiválok:
- Anima Mundi 2002 / Brazília (Verseny program)
- Retina Nemzetközi Film- és Videófesztivál 2002 / Magyarország (A zsűri különdíja)
- Hiroshima 2002 / Japán (Verseny program)
- Ráday SOHO FilmÉSfesztivál 2002 / Magyarország (Panoráma program)
- 'Menekülés a rövidfilmbe 2002 / Magyarország (A Toldi mozi különdíja)
- PISAF Puchon Nemzetközi Animációs Diákfilm Fesztivál 2002 / Dél-Korea (Panoráma program)
- Alter-Native 2002 / Románia („Minimum Party” díj)
- Mediawave 2003 / Magyarország (Panoráma program)
- Annecy 2003 / Franciaország (Panoráma program)
- Fantoche Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2003 / Svájc (Verseny program)
- Molodist Kyiv Nemzetközi Filmfesztivál 2003 / Ukrajna (Verseny program)
- Pisanima 2003 / Olaszország (Panoráma program)
- Bimini 2004 / Lettország (Verseny program)
- CiberArt 2004 / Spanyolország (Verseny program)
- Taiwani Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2004 / Taiwan (Verseny program)
- Animafest 2004 / Horvátország (Verseny program)
- Tel-avivi Animációs Fesztivál 2004 / Izrael (Információs program)
- Tindirindis 2004 / Litvánia (Verseny program)
- Balkanima 2004 / Szerbia-Montenegro (Verseny program)
- Rencontres Audiovisuelles 2004 / Franciaország (Információs program)
- Animateka 2004 / Szlovénia (Verseny program)
- Festival Européen de Contis / Franciaország (Verseny program)
- Pécsi Mozgókép Fesztivál 2005 / Magyarország (Animációs filmek kategória díja)
- Menta Terasz / Port.hu Premier Party 2009 / Magyarország (Egyéb program)
- Common Past, Shared Future Film Festival 2011 / Egyiptom (Panoráma program)
- Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2011 / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Hommage (2003)
Fesztiválok:
- Anima Mundi 2004 / Brazília (Információs program)
- Tabor Filmfesztivál 2004 / Horvátország (Verseny program)
- Cartoon Club 2004 / Olaszország (Verseny program)
- Hiroshima 2004 / Japán (Információs program)
- Tindirindis 2004 / Litvánia (Verseny program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmszemle 2004 / Magyarország (A zsűri dicsérő oklevele animációs kategárióban)
- Matita Filmfesztivál 2004 / Olaszország (Verseny program)
- CICDAF 2004 / Kína (Verseny program)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2005 / Irán (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2005 / Magyarország (Verseny program)
- Pécsi Mozgókép Fesztivál 2005 / Magyarország (Animációs filmek kategória díja)
- Bázis Filmfesztivál 2006 / Magyarország (Egyéb program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Mielőtt (2005)
Fesztiválok:
- Magyar Filmszemle 2005 / Magyarország (Információs program)
- Annecy 2005 / Franciaország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2005 / Magyarország (Verseny program)
- CICDAF 2005 / Kína (Verseny program)
- Lipcsei Nemzetközi Dokumentum- és Animációsfilm Fesztivál 2005 / Németország (Verseny program)
- REDCAT Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivál 2005 / USA (Egyéb program)
- Tindirindis 2005 / Litvánia (Verseny program)
- Cinanima 2005 / Portugália (7 perc alatti filmek kategória díja)
- R.I.C.A. 2005 / Franciaország (Verseny program)
- Animateka 2005 / Szlovénia (Verseny program)
- OFENSIVA Nemzetközi Filmfesztivál 2006 / Lengyelország (Verseny program)
- Rencontres Audiovisuelles 2006 / Franciaország (Verseny program)
- Lenolafilmfestival 2006 / Olaszország (Verseny program)
- Bianco Filmfesztivál 2006 / Olaszország (Verseny program)
- Krakkói Filmfesztivál 2006 / Lengyelország (Verseny program)
- Animafest 2006 / Horvátország (Információs program)
- Melbourne International Animation Festival 2006 / Ausztrália (Verseny program)
- Cartoon Club 2006 / Olaszország (Verseny program)
- Bázis Filmfesztivál 2006 / Magyarország (Egyéb program)
- London International Animation Festival 2006 / Anglia (Verseny program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Verseny program)
- Cartoon d'Or 2006 / Franciaország (Verseny program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmszemle 2006 / Magyarország (MTV különdíja)
- Balkanima 2006 / Szerbia (Verseny program)
- Paper Bag 2008 / Anglia (Panoráma program)
- Etiuda & Anima 2008 / Lengyelország (Információs program)
- Menta Terasz / Port.hu Premier Party 2009 / Magyarország (Egyéb program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Ssshottt! (2007)
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2007 / Magyarország (Verseny program)
- Bázis Filmfesztivál 2007 / Magyarország (Információs program)
- CICDAF 2007 / Kína (Verseny program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- Anilogue 2007 / Magyarország (Panoráma program)
- Animateka 2007 / Szlovénia (Verseny program)
- Animafest 2008 / Horvátország (Verseny program)
- Anima Mundi 2008 / Brazília (Panoráma program)
- Hiroshima 2008 / Japán (Panoráma program)
- Balkanima 2008 / Szerbia (Verseny program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmszemle 2008 / Magyarország (Az animációs kategória 2. díja)
- Etiuda & Anima 2008 / Lengyelország (Információs program)
Desdemona Break (2007)
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2007 / Magyarország (Verseny program)
- Bázis Filmfesztivál 2007 / Magyarország (Információs program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- Magyar Filmszemle 2008 / Magyarország (Információs program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmszemle 2008 / Magyarország (Az Eszterházy Károly Főiskola Vizuális Művészeti Tanszék növendékeinek oklevele)
- Animateka 2013 / Szlovénia (Panoráma program)
Panopticum (2008)
Fesztiválok:
- Paper Bag 2008 / Anglia (Panoráma program)
- Etiuda & Anima 2008 / Lengyelország (Információs program)
- Anilogue 2008 / Magyarország (Panoráma program)
- Animateka 2008 / Szlovénia (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2009 / Magyarország (Információs program)
- Melbourne-i Nemzetközi Animációsfilm Fesztivál 2009 / Ausztrália (Panoráma program)
- Anima Mundi 2009 / Brazília (Panoráma program)
- Tindirindis 2009 / Litvánia (Verseny program)
- Alter-Native 2009 / Románia (Verseny program)
- Hiroshima 2010 / Japán (Panoráma program)
Lebegés, avagy tíz bagatell (2009)
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2009 / Magyarország (A legjobb kísérleti filmért díj)
- Tindirindis 2009 / Litvánia (Verseny program)
- Menta Terasz / Port.hu Premier Party 2009 / Magyarország (Egyéb program)
- Animateka 2009 / Szlovénia (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2010 / Szlovákia (Panoráma program)
- Alter-Native 2011 / Románia (Panoráma program)
A hentes zsebrádiója (2010)
Fesztiválok:
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmszemle 2010 / Magyarország (Az animációs film kategória 2. díja és a művészeti egyetemisták zsűrijének 2. díja)
- Balkanima 2010 / Szerbia (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé 2010 / Szlovákia (Panoráma program)
- Alter-Native 2010 / Románia (Verseny program)
- Animateka 2010 / Szlovénia (Verseny program)
- Magyar Filmkritikusok 2011 / Magyarország (Magyar Filmkritikusok Díja - A legjobb animációs film)
- Ankara Nemzetközi Filmfesztivál 2011 / Törökország (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2011 / Magyarország (Információs program)
- BuSho 2011 / Magyarország (Verseny program)
- AniFestROZAFA 2011 / Albánia (Verseny program)
- Alter-Native 2011 / Románia (Panoráma program)
- New York-i Magyar Kulturális Központ - Magyar program 2011 / USA (Egyéb program)
- Párizsi Magyar Intézet - Magyar Program 2012 / Franciaország (Egyéb program)
- Magyar Filmszemle 2012 / Magyarország (Panoráma program)
- MONSTRA Lisszaboni Animációs Filmfesztivál 2012 / Portugália (Verseny program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Memoir (2010)
Fesztiválok:
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál 2011 / Irán (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2011 / Magyarország (Verseny program)
- BuSho 2011 / Magyarország (Információs program)
- Tindirindis 2011 / Litvánia (Verseny program)
- Animateka 2011 / Szlovénia (Verseny program)
- Magyar Filmszemle 2012 / Magyarország (Panoráma program)
- "Civic Minds" project 2012 / Csehország (Egyéb program)
- Animafest 2012 / Horvátország (Panoráma program)
- Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál 2012 / Magyarország (3. díj)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Tulipán (2012)
Fesztiválok:
- BuSho 2012 / Magyarország (Verseny program)
- Szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál 2012 / Magyarország (Verseny program)
- Tindirindis 2012 / Litvánia (Verseny program)
- Anilogue 2012 / Magyarország Ausztria (Verseny program)
- Animateka 2012 / Szlovénia (Verseny program)
- AniFest 2013 / Csehország (Verseny program)
- Mediawave 2013 / Magyarország (Verseny program)
- Annecy 2013 / Franciaország (Panoráma program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (Verseny program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Mit kell tudni a kutyaidomításhoz? (2012)
Fesztiválok:
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2013 / Magyarország (A legszínvonalasabb képi formanyelvért járó különdíj)
- Animateka 2013 / Szlovénia (Verseny program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- Digital Art Exhibition (FZ FIFTEEN Gallery) 2015 / Taiwan (Egyéb program)
- Story Center 2015 / Taiwan (Egyéb program)
Fából faragott királyfi (2013)
Fesztiválok:
- Mediawave 2014 / Magyarország (Verseny program)
- Annecy 2014 / Franciaország (Információs program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BuSho 2014 / Magyarország (Verseny program)
- Zoom Hungary 2014 / Macedónia Szlovénia Norvégia Bulgária (Egyéb program)
- Magyar Filmhét 2014 / Magyarország (Verseny program)
- Alter-Native 2014 / Románia (Verseny program)
- Animateka 2014 / Szlovénia (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2015 / Magyarország (Verseny program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál 2016 / Magyarország (A zsűri oklevele)
Balansz (2015)
Fesztiválok:
- Festival de Cortometrajes 2016 / Spanyolország (Verseny program)
- Magyar Filmhét 2017 / Magyarország (Verseny program)
- BANG Awards Festival 2016 / Portugália (Verseny program)
- Hiroshima 2016 / Japán (Panoráma program)
- Linoleum 2016 / Ukrajna (Verseny program)
- Ars Sacra Filmfesztivál 2016 / Magyarország (Kategóriadíj)
- Filmtettfeszt 2016 / Románia (Verseny program)
- Montecatini Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2016 / Olaszország (Verseny program)
- Közép-Amerikai Nemzetközi Filmfesztivál 2016 / Guatemala (Verseny program)
- Banjaluka 2016 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál 2016 / Magyarország (A zsűri oklevele)
- Twisted Oyster Filmfesztivál 2016 / USA (Verseny program)
- Animateka 2016 / Szlovénia (Panoráma program)
- Nemzetközi Rövid- és Függetlenfilm Fesztivál 2016 / Banglades (Verseny program)
- Piccolo Festival Animazione 2016 / Olaszország (Verseny program)
- AM Egyiptomi Filmfesztivál 2017 / Egyiptom (Verseny program)
- International Changing Perspectives Short Film Festival 2017 / Törökország (Verseny program)
- MONSTRA Lisszaboni Animációs Filmfesztivál 2017 / Portugália (Verseny program)
- Mediawave 2017 / Magyarország (Verseny program)
- Backup Fesztivál 2017 / Németország (Verseny program)
- Melbourne-i Nemzetközi Animációsfilm Fesztivál 2017 / Ausztrália (Verseny program)
- Kecskeméti Animációs Filmfesztivál 2017 / Magyarország (Verseny program)
- Cartoon Club Festival 2017 / Olaszország (Verseny program)
- BuSho 2017 / Magyarország (Verseny program)
- Gold Movie Awards Goddes Nike 2018 / Anglia (Verseny program)
A 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál szignálfilmje (2019)
Dűne (2020)
Fesztiválok:
- Annecy 2020 / Franciaország (Verseny program)
- Hiroshima 2020 / Japán (Verseny program)
- Filmtettfeszt 2020 / Románia (Verseny program)
- Ottawai Nemzetközi Animációs Filmfesztivál 2020 / Kanada (Verseny program)
- Alter-Native 2020 / Románia (Verseny program)
- Ciprusi Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2020 / Ciprus (Verseny program)
- Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál 2020 / Magyarország (A Magyar Művészeti Akadémia Képzművészeti Tagozatának díja)
- Balkanima 2020 / Szerbia (Különdíj)
- Banjaluka 2020 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- Zinebi 2020 / Spanyolország (Verseny program)
- Anilogue 2020 / Magyarország (Verseny program)
- Paraguayi Nemzetközi Filmfesztivál 2020 / Paraguay (Panoráma program)
- Animateka 2020 / Ljubljana (Verseny program)
- Kort Film Festival 2020 / Hollandia (Panoráma program)
- Piccolo Festival Animazione 2020 / Olaszország (Verseny program)
- Animafest Gdansk 2020 / Lengyelország (Verseny program)
- Anima Brüsszeli Animációs Filmfesztivál 2021 / Belgium (Verseny program)
- Vilniusi Nemzetközi Filmfesztivál 2021 / Litvánia (Verseny program)
- BEAST Nemzetközi Filmfesztivál 2021 / Portugália (Verseny program)
- Go Short Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál 2021 / Hollandia (Verseny program)
- Anifilm 2021 / Csehország (Verseny program)
- Regensburg Rövidfilmek Hete 2021 / Németország (Verseny program)
- Friss Hús 2021 / Magyarország (Verseny program)
- Zubroffka 2021 / Lengyelország (Verseny program)
- Magyar Mozgókép Fesztivál / Magyarország (Verseny program)

Ez az oldal cookie-kat használ. Ha az oldalon böngészik, akkor elfogadja, hogy a személyre szabott, maradéktalan minőségű tartalom érdekében az oldal cookie-k segítségét vegye igénybe. További információk Értem