Szilágyi Varga Zoltán


Képek

Biográfia

SZILÁGYI VARGA Zoltán az erdélyi Kíkesen született 1951-ben. A kolozsvári Képzőművészeti Főiskola grafika szakán 1976-ban diplomázott. 1976 és 1985 között a bukaresti Animafilm rajzfilmstúdió munkatársa volt. 1984-86 között elvégezte a bukaresti Színház- és Filmművészeti Főiskola rajzfilmrendezői szakát. 1987-2015 között a kecskeméti rajzfilmstúdió rendezője. Balázs Béla-díjas. Filmjei számos nemzetközi filmfesztiválon nyertek díjat.

Filmográfia

Tiszta kép (1988)
Fesztiválok:
- Espinho International Short Film Festival / Portugália (Kategória I.díj)
- Costinesti National Film Festival / Románia (A zsűri különdíja)
- Alter-Native 2011 / Románia (Panoráma program)
- New York-i Magyar Kulturális Központ - Magyar program / USA (Egyéb program)
- Párizsi Magyar Intézet - Magyar Program / Franciaország (Egyéb program)
- Stuttgart International Festival of Animated Film / Németország (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- Szent György Napok / Románia (Egyéb program)
Origó (1989)
Ajtó 13 (1989) Ajtó
Éjszakai kultúrtörténeti hadgyakorlat (1991)
Fesztiválok:
- Espinho International Short Film Festival / Portugália (Kategória I.díj)
- 3. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb vizuális művészi munka díja)
- CARTOON - Európai Animációs Szövetség / Belgium (Európa 16 legjobb animációs filmje közé jelölve)
- Ankarai Nemzetközi Filmfesztivál / Törökország (II.díj)
- "Megállított mozgó képek" / Magyarország (Egyéb program)
- PAF Festival of Film Animation / Csehország (Panoráma program)
- Magyar Filmhét - Tuniszi Kulturális Központ / Tunézia (Egyéb program)
- Common Past, Shared Future Film Festival / Egyiptom (Panoráma program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- International Animation Festival Fest Anča / Szlovákia (Panoráma program)
Apropó (1994)
Fesztiválok:
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Ne beszélj! (2004) Koan
Fesztiválok:
- Menta Terasz / Port.hu Premier Party / Magyarország (Egyéb program)
- CICDAF 2004 / Kína (Verseny program)
- Balkanima 2004 / Szerbia-Montenegro (Verseny program)
- 36. Magyar Filmszemle / Magyarország (Információs program)
- 4. Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál / Irán (Verseny program)
- Bimini 2005 / Lettország (Verseny program)
- 7. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Verseny program)
- Festival Arcipelago / Olaszország (Verseny program)
- IAFF KROK / Ukrajna (Verseny program)
- Pécsi Mozgókép Fesztivál / Magyarország (Verseny program)
- Tindirindis 2005 / Litvánia (Verseny program)
- Animateka 2005 / Szlovénia (Verseny program)
- IV International Film Festival OFENSIVA / Lengyelország (Verseny program)
- Cartoon Club 2006 / Olaszország (Verseny program)
- Bázis Filmfesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Verseny program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Filmszemle / Magyarország (Verseny program)
- NAFF 2007 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- Etiuda & Anima Nemzetközi Filmfesztivál / Lengyelország (Információs program)
- SICAF 2010 / Dél-Korea (Verseny program)
- Common Past, Shared Future Film Festival / Egyiptom (Panoráma program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Stuttgart International Festival of Animated Film / Németország (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Rokoni pártfogás (2005) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 7. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb irodalmi forgatókönyv díja)
- CICDAF 2005 / Kína (A TV-programok kategória díja)
- Cinanima 2005 / Portugália (Verseny program)
- Taiwan International Children's TV & Film Festival / Taiwan (Panoráma program)
- 37. Magyar Filmszemle / Magyarország (Információs program)
- FIFEJ / Tunézia (Verseny program)
- 2. Debreceni Animációs Napok / Magyarország (Információs program)
- Anifest 2006 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2006 / Dél-Korea (Verseny program)
- Film Festival Zlin / Csehország (Verseny program)
- Busan Nemzetközi Kölyök Fesztivál / Dél-Korea (Egyéb program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Információs program)
- Taiwan International Animation Festival / Taiwan (Verseny program)
- Goyang Nemzetközi Gyermek Filmfesztivál / Korea (Verseny program)
- Balkanima 2006 / Szerbia (Verseny program)
- Castelli Animati / Olaszország (Verseny program)
- Annecy 2007 / Franciaország (Verseny program)
- NAFF 2007 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- 3. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- Future Film Festival / Olaszország (Panoráma program)
- Golden Knight International Film Festival / Oroszország (Verseny program)
- Buster 2008 / Dánia (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / India (Panoráma program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
Jegyzőkönyv - Mansfeld Péter emlékére (2006)
Fesztiválok:
- Kistérségi és Kisközösségi Televíziók VII. Szemléje - Az 1956-os Magyar Forradalom és Szabadságharc emlékezetére / Magyarország (A zsűri különdíja)
- "13 nap remény" - 1956-os Dokumentumfilmek Fesztiválja / Magyarország (Információs program)
- AniFest / Magyarország (Verseny program)
- Berlin International Film Festival / Németország (Verseny program)
- Kamera Hungária 2007 / Magyarország (Verseny program)
- Anifest 2007 / Csehország (Verseny program)
- IV. FILM. DOK / Románia (Verseny program)
- Film Festival Zlin / Csehország (Panoráma program)
- Annecy 2007 / Franciaország (Verseny program)
- 8. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb forgatókönyv különdíja)
- Bázis Filmfesztivál / Magyarország (Információs program)
- PolifilmFest 2007 / Magyarország (Egyéb program)
- CICDAF 2007 / Kína (Verseny program)
- 3. Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Anim"est / Románia (Verseny program)
- 9th Wiesbaden International Weekend of Animation / Németország (Panoráma program)
- International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film / Németország (Verseny program)
- Damascus International Film Festival / Szíria (III. díj)
- Animateka 2007 / Szlovénia (Verseny program)
- Göteborg International Film Festival / Svédország (Panoráma program)
- Anima 2008 / Belgium (Verseny program)
- Philadelphia Animation Festival / USA (Verseny program)
- 15. International Trickfilm-Festival Stuttgart / Németország (Panoráma program)
- Animafest / Horvátország (Verseny program)
- Anima Mundi 2008 / Brazília (Panoráma program)
- International Cartoons and Comics Festival / Olaszország (A zsűri különdíja)
- Hiroshima 2008 / Japán (Panoráma program)
- Balkanima 2008 / Szerbia (A legjobb Délkelet-európai animációs film díja)
- Kosmopolis 2008 / Spanyolország (Egyéb program)
- Etiuda & Anima Nemzetközi Filmfesztivál / Lengyelország (Információs program)
- 4th Athens ANIMFEST 09 / Görögország (Verseny program)
- Zeughauskino / Németország (Egyéb program)
- Exile Film Festival / Svédország (Verseny program)
- 7islands International Film Festival / India (Verseny program)
- Anim"est / Románia (Retrospektív program)
- Magyar Filmhét - Tuniszi Kulturális Központ / Tunézia (Egyéb program)
- Alter-Native 2011 / Románia (Panoráma program)
- New York-i Magyar Kulturális Központ - Magyar program / USA (Egyéb program)
- Párizsi Magyar Intézet - Magyar Program / Franciaország (Egyéb program)
- Stuttgart International Festival of Animated Film / Németország (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- 14. Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál / USA (Panoráma program)
- Szent György Napok / Románia (Egyéb program)
Vonaton ringatózva (2007) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 8. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb animációs munka különdíja)
- PolifilmFest 2007 / Magyarország (Egyéb program)
- 3. Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Future Film Festival / Olaszország (Panoráma program)
- Cartoons on the Bay / Olaszország (Verseny program)
- 15. International Trickfilm-Festival Stuttgart / Németország (Panoráma program)
- Anifest 2008 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2008 / Dél-Korea (Verseny program)
- Zlin 2008 / Csehország (Verseny program)
- Giffoni Film Festival / Olaszország (Információs program)
- Auburn International Film Festival for Children and Young Adults / Ausztrália (Verseny program)
- Buster 2008 / Dánia (Verseny program)
- CICDAF 2008 / Kína (A TV kategória különdíja)
- Balkanima 2008 / Szerbia (Verseny program)
- Biennial of Animation Bratislava / Szlovákia (Verseny program)
- Tindirindis 2008 / Litvánia (Verseny program)
- Etiuda & Anima Nemzetközi Filmfesztivál / Lengyelország (Információs program)
- Short Soup International Short Film Festival / Ausztrália (Verseny program)
- Cairo International Film Festival for Children / Egyiptom (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / India (Panoráma program)
- Kairó-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / Egyiptom (Panoráma program)
- AniFestROZAFA / Albánia (Panoráma program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
A túlsó part (2009) Koan
Fesztiválok:
- Menta Terasz / Port.hu Premier Party / Magyarország (Egyéb program)
- 9. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legszínvonalasabb képi formanyelvért díj és az Art Mozi Egyesület díja)
- Balkanima 2009 / Szerbia (Verseny program)
- 2nd Xiamen International Animation Film Festival / Kína (Cybersousa díj)
- 8th Festival of Film Animation / Csehország (Panoráma program)
- P'Art Mozi / Magyarország (Egyéb program)
- CICAF / Kína (Panoráma program)
- AniFest 2010 / Csehország (Verseny program)
- London International Animation Festival / Anglia (Panoráma program)
- Nemzetközi Képzőművészeti Film Fesztivál / Magyarország (Verseny program)
- BAB Nemzetközi Gyerek Animációs Filmfesztivál / Szlovákia (Panoráma program)
- Tindirindis 2010 / Litvánia (Verseny program)
- Białostocki Ośrodek Kultury  / Lengyelország (Egyéb program)
- Common Past, Shared Future Film Festival / Egyiptom (Panoráma program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
- Banjaluka 2011 / Bosznia-Hercegovina (Panoráma program)
- Alter-Native 2011 / Románia (Panoráma program)
- New York-i Magyar Kulturális Központ - Magyar program / USA (Egyéb program)
- Párizsi Magyar Intézet - Magyar Program / Franciaország (Egyéb program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
Szabadulás a szolgaságból (2009) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 9. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb animációs munkáért díj)
- P'Art Mozi / Magyarország (Egyéb program)
- CICAF / Kína (Panoráma program)
- Zlin 2010 / Csehország (Verseny program)
- Anima Mundi 2010 / Brazília (Verseny program)
- SICAF 2010 / Dél-Korea (Verseny program)
- BAB Nemzetközi Gyerek Animációs Filmfesztivál / Szlovákia (Verseny program)
- Chicago-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / USA (Verseny program)
- Tindirindis 2010 / Litvánia (Verseny program)
- 7. Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál / Irán (Verseny program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
- Education at the Memphis Brooks Museum of Art / USA (Egyéb program)
Az egérszerető macskánál (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 43. Magyar Filmszemle / Magyarország (Panoráma program)
- 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A Kecskeméti Televízió közönségdíja)
- SICAF 2013 / Dél-Korea (Verseny program)
- Chicago International Children's Film Festival / USA (Verseny program)
- Digital Art Exhibition (FZ FIFTEEN Gallery) / Taiwan (Egyéb program)
- Story Center / Taiwan (Egyéb program)
Az óriások fogságában (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 10. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb animációs munka díja)
- Óperencia Fesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- Hungarikum Filmfesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- Cartoons on the Bay / Olaszország (Verseny program)
- SICAF 2012 / Dél-Korea (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé / Szlovákia (Verseny program)
Menekülés a jólétből (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 43. Magyar Filmszemle / Magyarország (Panoráma program)
- 28th International Festival of Films for Children and Young Adults / Irán (Verseny program)
A 13-as titka (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Film Festival Zlin / Csehország (Verseny program)
- 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Verseny program)
A jókedvű örmény temetése (2013)
Fesztiválok:
- Annecy 2005 / Franciaország (A project pályázat nagydíja)
- X. Göcsej Filmszemle / Magyarország (Az animációs film kategória 1. díja)
- River Film Festival / Olaszország (Verseny program)
- Anima Mundi 2014 / Brazília (Panoráma program)
- Hiroshima 2014 / Japán (Panoráma program)
- BuSho 2014 / Magyarország (Panoráma program)
- Magyar Filmhét 2014 / Magyarország (Verseny program)
- Szolnoki Képzőművészeti Filmszemle / Magyarország (Verseny program)
- 10th International Film Festival For Children and Youth / Örményország (Verseny program)
- Alter-Native 2014 / Románia (Verseny program)
- Animateka 2014 / Szlovénia (Panoráma program)
- 14. Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál / USA (Panoráma program)
- Szent György Napok / Románia (Egyéb program)
- Mediawave 2015 / Magyarország (A legjobb magyar animációs film díja)
- 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Verseny program)

Ez az oldal cookie-kat használ. Ha az oldalon böngészik, akkor elfogadja, hogy a személyre szabott, maradéktalan minőségű tartalom érdekében az oldal cookie-k segítségét vegye igénybe. További információk Értem