Nagy Lajos


Képek

Biográfia

NAGY Lajos rendező, animátor 1956-ban született Marosvásárhelyen. Főiskolai tanulmányait a kolozsvári Képzőművészeti Főiskola grafika szakán végezte, majd a bukaresti Caragiale Színház és Filmművészeti Főiskola rajzfilmrendezői szakán is szerzett diplomát. 1981-1987 között a bukaresti Animafilm filmstúdióban dolgozott. 1989-től él Magyarországon, azóta dolgozik a kecskeméti filmstúdióban. A metszetgrafikán és rajzfilmen kívül rajzzal, könyvgrafikával és fényképezéssel foglalkozik.

Filmográfia

A szegény ember kilenc tyúkja, kakasa (1990) Magyar népmesék 4.
Tancika Marcika (1995) Magyar népmesék 5.
Fesztiválok:
- P'Art Mozi / Magyarország (Egyéb program)
Péter és Pál (1995) Magyar népmesék 5.
Fesztiválok:
- 20. Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági Film és Videó Fesztivál / Irán (Panoráma program)
- P'Art Mozi / Magyarország (Egyéb program)
Tréfás farkas (1995) Magyar népmesék 5.
Fesztiválok:
- P'Art Mozi / Magyarország (Egyéb program)
A szegény ember hegedűje (2002) Magyar népmesék 6.
A kis kakas és a sövény (2002) Magyar népmesék 6.
A papucsszaggató királykisasszonyok (2002) Magyar népmesék 6.
Szusza (2002) Magyar népmesék 6.
Fesztiválok:
- Anima Mundi 2004 / Brazília (Verseny program)
Az aranyszőrű bárány (2002) Magyar népmesék 6.
Fesztiválok:
- 6. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (TV-sorozatok különdíja)
- Annecy 2003 / Franciaország (Verseny program)
- MAPvidéo / Rencontres Audiovisuelles / Franciaország (Verseny program)
- Anima Mundi 2004 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2004 / Japán (Információs program)
- CICDAF 2004 / Kína (Verseny program)
- Balkanima 2004 / Szerbia-Montenegro (Verseny program)
- 15. Kairói Nemzetközi Gyermek Filmfesztivál / Egyiptom (Információs program)
Fából faragott Péter (2005) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- 7. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb TV-sorozat díja és a KTV közönségdíja)
- Tér-Film-Zene Fesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- CICDAF 2005 / Kína (Verseny program)
- 37. Magyar Filmszemle / Magyarország (Információs program)
- Hida Nemzetközi Animációs Népmese Fesztivál / Japán (Információs program)
- 2. Debreceni Animációs Napok / Magyarország (Információs program)
- Bimini 2006 / Lettország (Verseny program)
- Anifest 2006 / Csehország (Verseny program)
- Animafest / Horvátország (Verseny program)
- Busan Nemzetközi Kölyök Fesztivál / Dél-Korea (Egyéb program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Információs program)
- Goyang Nemzetközi Gyermek Filmfesztivál / Korea (Verseny program)
- Schlingel 2006 / Németország (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé / Szlovákia (Verseny program)
- Flip Animációs Fesztivál / Anglia (Információs program)
- 3. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- RiverRun International Film Festival / USA (Egyéb program)
- CMS Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / India (Panoráma program)
Rokoni pártfogás (2005) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 7. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb irodalmi forgatókönyv díja)
- CICDAF 2005 / Kína (A TV-programok kategória díja)
- Cinanima 2005 / Portugália (Verseny program)
- Taiwan International Children's TV & Film Festival / Taiwan (Panoráma program)
- 37. Magyar Filmszemle / Magyarország (Információs program)
- FIFEJ / Tunézia (Verseny program)
- 2. Debreceni Animációs Napok / Magyarország (Információs program)
- Anifest 2006 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2006 / Dél-Korea (Verseny program)
- Film Festival Zlin / Csehország (Verseny program)
- Busan Nemzetközi Kölyök Fesztivál / Dél-Korea (Egyéb program)
- Hiroshima 2006 / Japán (Információs program)
- Taiwan International Animation Festival / Taiwan (Verseny program)
- Goyang Nemzetközi Gyermek Filmfesztivál / Korea (Verseny program)
- Balkanima 2006 / Szerbia (Verseny program)
- Castelli Animati / Olaszország (Verseny program)
- Annecy 2007 / Franciaország (Verseny program)
- NAFF 2007 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- 3. BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- Future Film Festival / Olaszország (Panoráma program)
- Golden Knight International Film Festival / Oroszország (Verseny program)
- Buster 2008 / Dánia (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / India (Panoráma program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
A víz tündére (2006) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- CICDAF 2006 / Kína (TV programok kategória díja)
- Balkanima 2006 / Szerbia (Verseny program)
- Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál / Irán (Verseny program)
- Bimini 2007 / Lettország (Verseny program)
- Anifest 2007 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2007 / Dél-Korea (Verseny program)
- Annecy 2007 / Franciaország (Verseny program)
- 8. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Kecskeméti TV közönségdíja)
- NAFF 2007 / Bosznia-Hercegovina (Verseny program)
- 3. Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Tindirindis 2007 / Litvánia (Verseny program)
- Cinanima 2007 / Portugália (Verseny program)
- Anima 2008 / Belgium (Verseny program)
- Golden Knight International Film Festival / Oroszország (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / India (Panoráma program)
A nyúlpásztor (2007) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Taiwani Nemzetközi Gyermek TV és Fimfesztivál / Taiwan (Egyéb program)
- Cartoons on the Bay / Olaszország (Verseny program)
- Anifest 2008 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2008 / Dél-Korea (Verseny program)
- Animafest / Horvátország (Verseny program)
- Anima Mundi 2008 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2008 / Japán (Panoráma program)
- Busan Nemzetközi Kölyök Fesztivál / Dél-Korea (Panoráma program)
- Tindirindis 2008 / Litvánia (Verseny program)
- Roshd Nemzetközi Filmfesztivál / Irán (Verseny program)
- Cinanima 2008 / Portugália (Verseny program)
- Etiuda & Anima Nemzetközi Filmfesztivál / Lengyelország (Információs program)
- Anilogue 2008 / Magyarország (Panoráma program)
- 1. San Joaquin Gyerek Filmfesztivál / USA (Verseny program)
- Gyerek Filmfesztivál Seattle / USA (program_ program)
- AniFestROZAFA / Albánia (Panoráma program)
Vonaton ringatózva (2007) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 8. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb animációs munka különdíja)
- PolifilmFest 2007 / Magyarország (Egyéb program)
- 3. Pécsi Nemzetközi Filmünnep / Magyarország (Egyéb program)
- Future Film Festival / Olaszország (Panoráma program)
- Cartoons on the Bay / Olaszország (Verseny program)
- 15. International Trickfilm-Festival Stuttgart / Németország (Panoráma program)
- Anifest 2008 / Csehország (Verseny program)
- SICAF 2008 / Dél-Korea (Verseny program)
- Zlin 2008 / Csehország (Verseny program)
- Giffoni Film Festival / Olaszország (Információs program)
- Auburn International Film Festival for Children and Young Adults / Ausztrália (Verseny program)
- Buster 2008 / Dánia (Verseny program)
- CICDAF 2008 / Kína (A TV kategória különdíja)
- Balkanima 2008 / Szerbia (Verseny program)
- Biennial of Animation Bratislava / Szlovákia (Verseny program)
- Tindirindis 2008 / Litvánia (Verseny program)
- Etiuda & Anima Nemzetközi Filmfesztivál / Lengyelország (Információs program)
- Short Soup International Short Film Festival / Ausztrália (Verseny program)
- Cairo International Film Festival for Children / Egyiptom (Verseny program)
- CMS Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / India (Panoráma program)
- Kairó-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / Egyiptom (Panoráma program)
- AniFestROZAFA / Albánia (Panoráma program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
Köcsögkirály (2008) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Annecy 2009 / Franciaország (Verseny program)
- 9. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Verseny program)
- Balkanima 2009 / Szerbia (Verseny program)
- Tindirindis 2009 / Litvánia (Verseny program)
- Chicago-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / USA (A felnőtt zsűri 2. díja animációs tv-produkció kategóriában)
- Chicago-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / USA (Animációs TV produkció 2. díj)
- CICDAF 2009 / Kína (Verseny program)
- Sichuan TV Fesztivál Arany Panda Animációs Díjai 2009 / Kína (Verseny program)
- Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál LEFFIS / Finnország (Egyéb program)
- Gyerek Filmfesztivál Seattle / USA (Verseny program)
- Anima / Belgium (Verseny program)
- 5th REDCAT International Children's Film Festival / USA (Verseny program)
- Martha's Vineyard Film Festival / USA (Verseny program)
- Párizsi Magyar Intézet - Magyar Program / Franciaország (Egyéb program)
Az aranybornyú (2008) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- BAB Nemzetközi Gyerek Animációs Filmfesztivál / Szlovákia (Verseny program)
- Chicago-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / USA (Verseny program)
- Tindirindis 2010 / Litvánia (Verseny program)
- Kistérségi és Kisközösségi Televíziók XI.Szemléje / Magyarország (A zsűri különdíja)
- 7. Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál / Irán (Verseny program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
- Anifest 2011 / Csehország (Verseny program)
- Martha's Vineyard Film Festival / USA (Egyéb program)
- BAMKids Gyerek Filmfesztivál / USA (Panoráma program)
Az elátkozott kastély (2008) Magyar népmesék 7.
Fesztiválok:
- Kairó-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / Egyiptom (Panoráma program)
- AniFest 2010 / Csehország (Verseny program)
- Anima Mundi 2010 / Brazília (Verseny program)
- Hiroshima 2010 / Japán (Panoráma program)
- BAB Nemzetközi Gyerek Animációs Filmfesztivál / Szlovákia (Panoráma program)
- Gyermek Mozi Fesztivál / Brazília (Egyéb program)
- Centro Cultural Banco / Family Day / Brazília (Egyéb program)
- Centro Cultural Banco / Családi Nap / Brazília (Egyéb program)
Szabadulás a szolgaságból (2009) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 9. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb animációs munkáért díj)
- P'Art Mozi / Magyarország (Egyéb program)
- CICAF / Kína (Panoráma program)
- Zlin 2010 / Csehország (Verseny program)
- Anima Mundi 2010 / Brazília (Verseny program)
- SICAF 2010 / Dél-Korea (Verseny program)
- BAB Nemzetközi Gyerek Animációs Filmfesztivál / Szlovákia (Verseny program)
- Chicago-i Nemzetközi Gyerek Filmfesztivál / USA (Verseny program)
- Tindirindis 2010 / Litvánia (Verseny program)
- 7. Teheráni Nemzetközi Animációs Fesztivál / Irán (Verseny program)
- 8. Corstisonici Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál / Olaszország (Panoráma program)
- Education at the Memphis Brooks Museum of Art / USA (Egyéb program)
Az elégedetlen fazék (2011) Magyar népmesék 8.
Fesztiválok:
- 43. Magyar Filmszemle / Magyarország (Panoráma program)
- 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Verseny program)
- 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Közönségdíj)
- Digital Art Exhibition (FZ FIFTEEN Gallery) / Taiwan (Egyéb program)
- Story Center / Taiwan (Egyéb program)
A selyemrét (2011) Magyar népmesék 8.
Fesztiválok:
- Uránia Mozi / Magyarország (Egyéb program)
- 10. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Verseny program)
- SICAF 2011 / Dél-Korea (Verseny program)
- Tindirindis 2011 / Litvánia (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé / Szlovákia (Panoráma program)
- 14. Los Angeles-i Magyar Filmfesztivál / USA (Panoráma program)
Sárkányölő Sebestyén (2011) Magyar népmesék 8.
Mátyás király aranyszőrű báránya (2011) Magyar népmesék 8.
Halász János (2011) Magyar népmesék 8.
Csudamadár (2011) Magyar népmesék 8.
Az egérszerető macskánál (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 43. Magyar Filmszemle / Magyarország (Panoráma program)
- 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A Kecskeméti Televízió közönségdíja)
- SICAF 2013 / Dél-Korea (Verseny program)
- Chicago International Children's Film Festival / USA (Verseny program)
- Digital Art Exhibition (FZ FIFTEEN Gallery) / Taiwan (Egyéb program)
- Story Center / Taiwan (Egyéb program)
Az óriások fogságában (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 10. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (A legjobb animációs munka díja)
- Óperencia Fesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- Hungarikum Filmfesztivál / Magyarország (Egyéb program)
- Cartoons on the Bay / Olaszország (Verseny program)
- SICAF 2012 / Dél-Korea (Verseny program)
- BAB Pozsonyi Animációs Biennálé / Szlovákia (Verseny program)
Menekülés a jólétből (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- 43. Magyar Filmszemle / Magyarország (Panoráma program)
- 28th International Festival of Films for Children and Young Adults / Irán (Verseny program)
A 13-as titka (2011) A világlátott egérke
Fesztiválok:
- Film Festival Zlin / Csehország (Verseny program)
- 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál / Magyarország (Verseny program)

Ez az oldal cookie-kat használ. Ha az oldalon böngészik, akkor elfogadja, hogy a személyre szabott, maradéktalan minőségű tartalom érdekében az oldal cookie-k segítségét vegye igénybe. További információk Értem